Jeep SOBCZYK CZĘSTOCHOWA Jeep SOBCZYK CZĘSTOCHOWA
     
Alfa Romeo Chrysler Dodge  
 
    www.jeep.pl        

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

   


2016-02-25
Jeep na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2016.

  • Prezentacja specjalnej edycji „75th Anniversary".
  • Nowa wersja wyposażenia Cherokee w modelu Overland debiutuje na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA) (niedostępna na rynku polskim).
  • Grand Cherokee SRT Night - nowa specjalna edycja najszybszego i najsilniejszego Jeepa
    wszech czasów.
  • Premiera specjalnej edycji Renegade Dawn of Justice

Jeep® wraz ze swą legendarną „duszą" powraca na 86. Międzynarodowy Salon Samochodowy
z wywołującym wiele emocji i pełnym przywołań do historii stoiskiem, na którym modele z przeszłości pojawią się wraz z tymi współczesnymi, by świętować 75. rocznicę powstania marki. To coś znacznie więcej niż znaczące osiągniecie - to krok milowy w stronę ambitnej przyszłości marki, która stawia jej czoła z taką samą determinacją, która sprawiła, że rok 2015 był trzecim z rzędu rokiem sukcesów w regionie EMEA i czwartym z rzędu, jeśli chodzi o skalę globalną.

Historia Jeepa jest usłana wartymi odnotowania rekordami oraz legendarnymi modelami, począwszy od modelu Willys-Overland MB z roku 1941 określanego mianem samochodu „nie do zatrzymania" oraz słynnego 1945 CJ-2A (Civilian Jeep), które przyczyniły się do powstania nowoczesnej masowej produkcji pojazdów terenowych. Jeep, za sprawą wprowadzenia w roku 1946 na rynek modelu Willys Wagon, wszechstronnego pojazdu z miejscami dla 7 osób, stał się także pionierem w segmencie samochodów typu SUV. Ponadto marka Jeep, jeszcze w roku 1963, dzięki modelowi Jeep Wagoneer, zyskała również miano pioniera w segmencie dużych SUV-ów klasy Premium, a następnie zrewolucjonizowała segment pojazdów typu SUV, wprowadzając w roku 1984 model Jeep Cheeroke, pierwszy w historii pojazd typu SUV wyposażony w nadwozie samonośne.

By uczcić te i inne kroki milowe w historii Jeepa, gościom tegorocznego Salonu Samochodowego zostaną zaprezentowane trzy znakomite klasyczne modele, takie jak: Willys-Overland MB z roku 1941, Willys Wagon z roku 1947 oraz Jeep Wagoneer z roku 1963. W ramach dalszego zilustrowania drogi, jaką Jeep przebył od czasów przeszłych do teraźniejszych, na stoisku zostaną zaprezentowane nowe specjalne serie „75th Anniversary", które będą dostępne u dilerów w całym regionie już na początku drugiego kwartału 2016 r. Serie te mają nową ekscytującą kolorystykę nadwozia, znaczek „75th Anniversary", a także ekskluzywne wnętrze i wyposażenie.

Debiut Cherokee Overland, nowego topowego modelu łączącego legendarne możliwości off-roadowe oraz jeszcze bardziej wyrafinowane i eleganckie wyposażenie, zapisuje nową kartę w historii legendarnego Jeepa. Światła reflektorów zostaną również skierowane na specjalną serię Jeep Renegade Dawn of Justice „grającego główną rolę" we wchodzącym na ekrany filmie „Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości", oraz na ekskluzywny Grand Cherokee SRT Night, najnowszy model będący, jak dotąd, najszybszym i najsilniejszym samochodem w całej historii marki Jeep.

Historia marki Jeep i jej kroki milowe.
Śledzenie 75 lat historii, która łączy dzisiejszą gamę modelową Jeepa z pierwszym oryginalnym modelem z napędem 4x4 z roku 1941 oznacza przeglądanie jednych z najbardziej legendarnych kart zapisanych w historii nowoczesnego przemysłu samochodowego.

Wszystko zaczęło się od wyprodukowania w roku 1941 samochodu Willys-Overland MB, który zyskał miano pojazdu „nie do zatrzymania". Pod koniec wojny, w roku 1945, został on przekształcony w pierwszy, nieprzeznaczony do celów wojskowych, model nazwany CJ-2A ( „CJ" akronim od „Civilian Jeep"), który stał się pierwszym współczesnym pojazdem terenowym.

Ta legendarna amerykańska marka stała się także pionierem w segmencie SUV (pojazdy sportowo-użytkowe), który jest szczególnie doceniany przez szerokie kręgi Klientów. Był rok 1946, kiedy Willys Wagon, kombi z zamkniętym nadwoziem w całości wykonanym ze stali, zjechał z linii produkcyjnych (jego wersja z napędem na cztery koła pochodzi z roku 1949). Od tego czasu, Jeep przewodził ewolucji w tej kategorii, nieustannie wprowadzając innowacje, takie jak Jeep Wagoneer, poprzednik dzisiejszego Grand Cherokee, który w roku 1963 przyczynił się do powstania segmentu dużych SUV-ów klasy Premium. Jego cechy szczególne to automatyczna skrzynia biegów (po raz pierwszy w zestawieniu z napędem 4x4) oraz nowoczesne, funkcjonalne nadwozie pasujące zarówno do miejskich ulic, jak i nieprzetartych szlaków.

Dwie dekady później, w roku 1984, na rynek wprowadzono Jeepa Cherokee (XJ). Wraz z tym modelem, który był pierwszym SUV-em z nadwoziem samonośnym, Jeep wprowadził dalsze innowacje oraz stworzył nową kategorię SUV-ów. Nowa konstrukcja pojazdu pozwoliła na zwiększenie sztywności, znacząco obniżyła masę oraz obniżyła zużycie paliwa. Podobny skok naprzód Jeep zrobił w połowie roku 1992 wraz z pojawieniem się pierwszej generacji najwyższej klasy Grand Cherokee, który na przestrzeni lat zdefiniował w segmencie Premium SUV nowy wzorzec odniesienia w kwestii stylu, jakości oraz osiągów. Do kolejnych trzech generacji tego flagowego pojazdu wprowadzano nowe rozwiązania technologiczne, aby udoskonalić możliwości jazdy szosowej i terenowej, osiągając przy tym bezprecedensowe poziomy doskonałości.

Kolejnym krokiem milowym w historii Jeepa był rok 2007, kiedy to na rynek wypuszczono model Wrangler Unlimited, jedyny pojazd 4-drzwiowy z odkrytym nadwoziem i napędem 4x4. Wrangler - po raz pierwszy wprowadzony na rynek w roku 1987, a obecnie produkowana jest jego trzecia generacja - to bezpośredni następca oryginalnego Willys-Overland MB z roku 1941, który stanowi wyraz najbardziej autentycznych wartości marki Jeep. Model ten zawdzięcza swój sukces wielu czynnikom, lecz przede wszystkim naturalnemu darowi do indywidualizacji, co udowodniła paleta edycji limitowanych, które ukazały się na rynku na przestrzeni lat. Każda z nich celebruje ważną rocznicę lub szczególne miejsca, w których Wrangler demonstruje swoje najlepsze możliwości, jednocześnie zawsze oferując nieporównywalne doświadczenia z jazdy.

Kolejnym kluczowym rokiem był rok 2013, kiedy to rozłączany napęd tylnej osi - skonstruowany w celu obniżenia strat energii, gdy nie jest wykorzystywany tryb z napędem 4x4 - zadebiutował w Jeepie Cherokee, a tym samym w segmencie średniej wielkości SUV-ów. Lecz na tym nie koniec. Nowy Jeep Cherokee był również pierwszym średnim SUV-em z automatyczną, 9-stopniową skrzynią biegów zapewniającą doskonałe osiągi, niską emisję spalin oraz niższe zużycie paliwa.

W roku 2014 nowy rozdział w historii tej legendarnej marki otworzyło wprowadzenie na rynek Renegade, pierwszego Jeepa z coraz bardziej znaczącego segmentu kompaktowych SUV-ów. Jeep Renegade, produkowany we Włoszech i sprzedawany w ponad 100 krajach świata, był pierwszym pojazdem w swej kategorii wyposażonym w automatyczną, 9-stopniową skrzynię biegów, za sprawą której jego osiągi zarówno podczas jazdy szosowej, jak i terenowej, były ponadprzeciętne. Był to także pierwszy SUV w swoim segmencie z rozłączanym napędem tylnej osi w zestawieniu z najnowszymi systemami napędu 4x4 Jeep Active Drive oraz Jeep Active Drive Low.

Specjalna edycja „75th Anniversary".
Do tradycji Jeepa należy świętowanie ważnych rocznic, czy zdobywanie niedostępnych obszarów przez samochody z serii specjalnych. Także dziś, by uczcić 75 lat historii, ta owiana legendą marka, wprowadza we wszystkich modelach z gamy specjalną edycję „75th Anniversary", która będzie dostępna u dilerów w drugim kwartale 2016r.
Wyprodukowane w limitowanej ilości - jedynie 8000 egzemplarzy na cały region EMEA - wszystkie urodzinowe modele mają nową szatę nadwozia, znaczek „75th Anniversary", satynowe felgi w kolorze brązowym (Low Gloss Bronze), brązowo-pomarańczowe elementy wykończenia nadwozia, ekskluzywne wnętrze ze sportowymi fotelami z wytłaczanym logo „75th Anniversary".
Goście odwiedzający genewski Salon Samochodowy będą mieli okazję podziwiać cztery egzemplarze, takie jak sportowy Renegade z serii „75th Anniversary" z nadwoziem w unikalnym zielonym kolorze Jungle Green wyposażony w silnik 1.4-litra Turbo MultiAir II o mocy 170 KM z automatyczną, 9-stopniową skrzynią biegów oraz jedyny w swej klasie system napędu Active Drive 4x4. Jego wyposażenie obejmuje także
18-calowe felgi w kolorze Low Gloss Bronze, ekskluzywny otwierany dach MySky z wyjmowanymi panelami oraz nowe specjalne fotele z tapicerką wykonaną z tkaniny z przeszyciem w kolorze pomarańczowym Tangerine.

W światłach reflektorów zabłyśnie również Jeep Cherokee z serii „75th Anniversary" z nadwoziem w czarnym kolorze Brilliant Black, nowym silnikiem MultiJet II 2.2-litra turbodiesel osiągający moc 200 KM z systemem napędu Jeep Active Drive II 4x4 oraz dwustopniowym modułem transferu mocy z reduktorem terenowym, fotelami obitymi skórą Nappa z dwukolorowym przeszyciem w kolorach Tangerine/Pearl, radio z 8,4-calowym ekranem dotykowym, Bi-ksenonowymi reflektorami przednimi oraz panoramicznym dachem z podwójnymi panelami.
Wersja „75th Anniversary" będzie dostępna zarówno z systemem napędu Jeep Active Drive I, jak i Jeep Active Drive II.

Model-ikona Jeep Wrangler ma podobne wykończenie. Edycja „75th Anniversary" w tym modelu może poszczycić się nadwoziem w kolorze zielonym Sarge Green i jest wyposażona w potężny 3,6-litrowy silnik V-6 Pentastar. Standardowe wyposażenie obejmuje grill w kolorze nadwozia z szczelinami oraz ramkami przednich reflektorów w kolorze Low Gloss Bronze, pokrywę komory silnika „Power Dome" z funkcjonalnymi wlotami powietrza, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, system nawigacji z systemem nagłośnienia Premium, fotele obite skórą Ombre Mesh oraz zestawem dachów Dual Top w kolorze nadwozia.

Gamę uzupełnia specjalna edycja Jeepa Grand Cherokee „75th Anniversary" z czarnym nadwoziem w kolorze Brilliant Black oraz potężnym 3,0-litrowym silnikiem V-6 MultiJet osiągającym moc 250 KM z 8-biegową, automatyczną skrzynią. Jego wyposażenie jest wszechstronne i obejmuje 20-calowe aluminiowe felgi, system nawigacji, zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift dopasowujące prześwit do pięciu różnych poziomów w celu usprawnienia dynamiki jazy w warunkach szosowych i terenowych.

Jeep Cherokee Overland (nieoferowany na rynku polskim).
W Genewie zadebiutuje Jeep Cherokee Overland, nowy topowy model łączący wyszukaną stylistykę, eleganckie wnętrza, wyposażenie Premium oraz legendarną sprawność marki podczas jazdy w warunkach terenowych.

Prezentowany model ma nadwozie w nowym kolorze Light Brownstone i jest wyposażony w 2,2-litrowy silnik MultiJet II o mocy 200 KM turbo Diesel oraz 9-stopniową, automatyczną skrzynię biegów.

Na zewnątrz nowy Cherokee Overland ma polerowany błyszczący przedni grill, nowe listwy drzwi i nadkoli w kolorze nadwozia, nowe, 18-calowe felgi z polerowanego błyszczącego aluminium, standardowe przednie reflektory Bi-ksenonowe (HID) oraz znaczek Overland na tylnej klapie. Jego wyszukany wygląd dopełnia szereg dodatkowych ulepszeń, w tym obita skórą deska rozdzielcza (opcjonalnie), elektrycznie sterowane przednie fotele kierowcy i pasażera z czterostopniową regulacją w odcinku kręgosłupa lędźwiowego, nowe koło kierownicy ze wstawkami z drewna, anodyzowane srebrne wykończenia, wentylowane i podgrzewane fotele obite skórą Nappa z logo Overland, dywaniki Berber, system nagłośnienia Alpine Premium, radio Uconnect z 8,4-calowym ekranem dotykowym, Bluetooth, nawigację z GPS oraz pamięć pozycji fotela kierowcy, radia oraz zewnętrznych lusterek.

Wyposażenie standardowe wersji Overland obejmuje także panoramiczny dach, otwieraną elektrycznie klapę bagażnika, system monitorowania martwych pól widzenia (Blind Spot Monitoring), system detekcji obiektów na drodze cofania (Rear Crosspath Detection) oraz asystenta parkowania przodem i tyłem ParkSense.
Jeep Cherokee Overland będzie dostępny na wybranych rynkach europejskich już w lecie 2016.

Specjalna edycja Jeep Renegade Dawn of Justice.
Specjalna edycja Jeepa Renegade Dawn of Justice to hołd złożony modelowi, który zadebiutował na srebrnym ekranie w filmie „Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości". Premiera tego obrazu będzie miała miejsce w marcu tego roku. Stworzona w oparciu o poziom wyposażenia Longitude, specjalna edycja Jeepa Renegade Dawn of Justice ma zdecydowany wygląd, fantastyczny kolor nadwozia Granite Crystal oraz cały szereg błyszczących czarnych, lakierowanych akcentów, takich jak 18-calowe, aluminiowe felgi, ramki świateł przeciwmgielnych i tylnego zestawu świateł, grill i znaczek Jeep. Pod maską kryje się 1,6-litrowy silnik benzynowy e-Torque o mocy 110 KM lub 1,6-litrowy silnik MultiJet II o mocy 120 KM. Specjalna edycja Jeepa Renegade Dawn of Justice będzie dostępna na wybranych rynkach europejskich już w tym miesiącu.
Limitowana seria Jeepa Renegade to efekt szerszych związków partnerskich pomiędzy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) oraz Warner Bros. Film wyprodukowany jest przez tę wytwórnię, a zatytułowany „Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości" umożliwi pojazdowi zaprezentowanie się przed niezwykle szerokim gronem publiczności, także za sprawą jego unikalnego i intrygującego wyglądu.

Obecność Renegade podczas Salonu Samochodowego zostanie zaznaczona również poprzez prezentację wersji wyposażenia Trailhawk, która obejmuje system napędu Jeep Active Drive Low oraz efektywny 2,0-litrowy silnik MultiJet o mocy 170 KM turbodiesel zestawiony z 9-stopniową skrzynią automatyczną. Samochód z nadwoziem w kolorze żółtym Solar Yellow oraz wnętrzem obitym czarną skórą, ma 17-calowe aluminiowe felgi, przyciemniane szyby, osłony podwozia, system kontroli zjazdu ze wzniesienia (Hill Descent Control), hak holowniczy, system monitorowania ciśnienia w oponach (TPM), dwustrefową klimatyzację oraz szeroki wybór akcesoriów Mopar.
Kluczowe wyposażenie Mopar obejmuje specjalne błyszczące czarne elementy, takie jak naklejka na drzwiach, na grillu oraz lusterkach, a także ekstremalnie terenowy charakter.
BATMAN V SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE oraz wszystkie powiązane postaci i elementy © & TM DC Comics and Warner Bros. Entertainment Inc.

Jeep Grand Cherokee SRT Night.
Marka Jeep będzie prezentowała w Genewie nową, limitowaną edycję najszybszego i najsilniejszego Jeepa wszech czasów, Grand Cherokee SRT Night. Tajemniczego wyglądu przydają mu przednia oprawa grilla, słupki B i C oraz obramowania okien w kolorze matowej czerni Matt Black. Z przodu aplikacja jest w kolorze satynowej czerni Satin Black, podobnie jak emblemat na masce i tylnej klapie. 20-calowe felgi także mają wykończenie w ekskluzywnym kolorze czerni Satin Black. Zostały one zaprojektowane, by zaprezentować w Grand Cherokee SRT Night standardowe hamulce Brembo. Unikalne elementy wyposażenia wnętrza to fotele obite luksusową skórą Black Laguna z akcentami w postaci srebrnych przeszyć, obite skórą podłokietniki na panelach drzwiowych oraz centralną konsolę z wykończeniem w kolorze czerni Black Chrome. Jeep Grand Cherokee SRT Night jest dostępny w następujących kolorach nadwozia: czerwieni Velvet Red, srebrnym Billet Silver oraz granitowym Granite Crystal.
Jeśli chodzi o osiągi, SRT Night jest napędzany przez 6,4-litrowy silnik V-8 dostarczający 468 KM mocy (344 kW) oraz 624 Nm momentu obrotowego. Jego osiągi to przyspieszenie 0-100 km/h w mniej niż 5 sekund, ćwierć mili (400 metrów) średnio 13 sekund oraz maksymalna prędkość 257km/h.
Grand Cherokee SRT oraz SRT Night z rocznika 2016 w wersji standardowej mają ekskluzywny ekran  Performance Pages, który został skalibrowany z wykorzystaniem szeregu odczytów z regulatorów czasowych oraz wskaźników charakterystyk eksploatacyjnych, a całkiem nowe tryby napędu pozwalają właścicielom Grand Cherokee SRT na zindywidualizowanie ich doświadczeń z jazdy zarówno w trakcie jazdy szosowej, jak i po torze wyścigowym.
Ponadto, standardowy system kontroli startu Launch Control naśladuje zachowanie profesjonalnego kierowcy w celu optymalizacji osiągów Grand Cherokee SRT poprzez dostosowanie pracy silnika, przełożenia, przeniesienia napędu, kontroli stabilności oraz zawieszenia do podręcznikowych parametrów.
System Selec-Track w Grand Cherokee SRT wykorzystuje oprogramowanie do dostrajania osiągów wykorzystując w tym celu jeden z pięciu dynamicznych trybów:  Auto, Sport, Tow (Holowanie), Track (Tor) oraz Snow (Śnieg), co umożliwia kierowcom dokonanie wyboru w kwestii ustawień pojazdu, które perfekcyjnie spełniają ich wymagania i są idealnie dopasowane do warunków drogowych.

Stoisko Jeep.
Znamienną cechą stoiska Jeepa na genewskim Salonie Samochodowym są czyste linie geometryczne. Ta prosta, lecz współczesna przestrzeń jest podzielona na różnorakie obszary tematyczne, by zaprezentować różne modele i przedstawić wszystkie przejawy ekspresji marki. Wybrane naturalne materiały - takie jak drewno czy kamień - są doskonale dopracowane i dobrane, by stworzyć scenerię łączącą naturalne i miejskie krajobrazy poprzez wybieg dla modelek z parkietu. Idea zasadza się we wzmocnieniu ekstremalnie terenowego powołania marki w połączeniu z jej DNA klasy Premium. Zastosowanie krzywizn w oświetlonych LED-owo powierzchniach ścian wzmacnia technologiczną i innowacyjną postawę Jeepa.

Szwajcarskie wydarzenie będzie także stanowiło idealną okazję do ogłoszenia prestiżowego partnerstwa, mającego miejsce drugi rok z rzędu, pomiędzy marką Jeep a festiwalem jazowym Montreux Jazz Festival, jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w świecie, który posiada obszerną bibliotekę muzyczną z ponad 5000 godzin nagrań muzycznych na żywo umieszczoną na liście Programu Pamięć Świata, projektu sygnowanego przez UNESCO. Na zacieśnienie współpracy partnerskiej ma wpływ fakt, że w tym roku Jeep obchodzi 75. rocznicę, festiwal Montreux Jazz Festival zaś, 50. rocznicę powstania. Podwójna rocznica podkreśla wspólną historię gotowości do wprowadzania innowacji i ewoluowania oraz wyprzedzania trendów, przy jednoczesnym zachowaniu autentyczności i szczerości w stosunku do samych siebie.

Trzy modele z przeszłości zaprezentują historię marki Jeep. Będą to Willys Wagon z roku 1946, Jeep Wagoneer z roku 1963 oraz Willys Overland MB z roku 1941. Ten ostatni zostanie umieszczony na niezwykłej platformie wykonanej z prawdziwych kłód drewna o różnych rozmiarach i wysokości. Dla gości, którzy zechcą odbyć podróż w czasie z wykorzystaniem Jeep Time Machine i zastosowanej w niej technologii Oculus oraz bliżej przyjrzeć się modelom, które stworzyły historię tej amerykańskiej marki zostanie ustawione specjalne stanowisko.

W obszarze dedykowanym Mopar, marce FCA zaangażowanej w świadczenie usług, obsługę Klienta oraz sprzedaż akcesoriów, zostanie ustawione stanowisko z pokazowymi produktami. Wreszcie, za sprawa otrzymanych na stoisku ulotek informacyjnych i innych dedykowanych materiałów, gościom zostaną przedstawione produkty FCA Bank, spółki z branży finansowej specjalizującej się w branży motoryzacyjnej. Firma prowadzi działalność na głównych rynkach europejskich - a w Szwajcarii poprzez FCA Capital Suisse SA - mając do spełnienia jedną misję, a mianowicie wspieranie sprzedaży wszystkich pojazdów marki Fiat oraz Chrysler Automobiles, oferując innowacyjne produkty finansowe i usługi o wysokiej wartości dodanej dedykowane sieci dilerów, Klientom detalicznym oraz przedsiębiorstwom.

Informacje i video Jeep EMEA na:
Blog Jeep: www.jeep-people.com
Facebook: www.facebook.com/JeepOlllllllOpeople
Instagram: https://www.instagram.com/jeeppeople/
Twitter: www.twitter.com/Jeep_People
YouTube: www.youtube.com/JeepOlllllllOPeople

 
 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies